Posłuchaj o nas:


Na temat ośrodka

 

"Co dał mi Ośrodek"
Gdy jechałam do Ośrodka, myślałam, że po dwóch miesiącach terapii będę całkowicie wyleczona. Dopiero podczas terapii uświadomiłam sobie, że to proces i że już zawsze będę alkoholiczką. Muszę dbać nie tylko o swoją abstynencję, ale także o podejście do życia i do samej siebie. Trzeźwienie wcale nie jest takie proste, jak mi się na początku wydawało (będą przecież głody alkoholowe i nawroty). Na szczęście mam wspaniałą rodzinę i jestem zabezpieczona finansowo. Pobyt w ośrodku uświadomił mi jedno, że właściwie nigdy nie dbałam o siebie, wszyscy wokół byli najważniejsi, a ja, jak zwykle na szarym końcu. Nie żałuję tego, bo życie mi to w dwójnasób wynagrodziło.
Nauczyłam się wsłuchiwać w swoje emocje. Nie bardzo je jeszcze umiem wyrażać, ale przynajmniej się staram. Przestałam się wstydzić mówić o sobie, co zawsze przychodziło mi dosyć ciężko.
Ośrodek dla mnie, to przede wszystkim terapeuci, którzy bardzo dużo mi uświadomili. Dużo dała mi też codzienna "Modlitwa o pogodę ducha", którą sobie często powtarzam, zastanawiam się wtedy nad sobą i nad tym, na co mogę wpłynąć w moim życiu.

JULITA

To jest jedna z najtrudniejszych pisanych prac przeze mnie. Wszyscy dobrze wiedzą jaki przybyłem do ośrodka – byłem chory. Przyjechałem tu z nadzieją i wiarą że otrzymam pomoc – jestem przecież gliną która można modelować. Podjąłem to ryzyko – dałem siebie jako glinę swego życia w ręce wspaniałych terapeutów w pełni słowa tego znaczeniu. Edytka, Krzysiu, Ewelina i Andrzej wzięli ten materiał w swoje ręce i ….ulepili nowe życie….. to jest właśnie to, co mi dał ośrodek – nowe życie. Ja zaufałem Im mocno i Oni najlepiej wiedzą co ze mnie ulepili. Ja tylko wiem, że tu w ośrodku OAZA miałem pełne bezpieczeństwo, zostałem zaakceptowany, czułem się potrzebny i ofiarowano mi miłość bezinteresowną i za to składam ogromne podziękowania moim serdecznym przyjaciołom. Wszyscy członkowie „Tej wspaniałej Rodziny” są wspaniałym mechanizmem, są sercem tego ośrodka. Tego też nauczyłem się, że aby żyć w trzeźwości to muszę stworzyć taką grupę ludzi dla siebie i blisko siebie.

Spojrzałem na wschód słońca

Które dało mi nadzieję

Dało mi wielką wiarę

O nowym jasnym umyśle

Promyk dotknął mego policzka

I przyszła chęć nowego życia

Otwarło się jego oblicze

……marzenia

I drżenie mojego

…..serca…..

Mariusz


Ośrodek pokazał mi że życie na trzeźwo nie jest złe. Dzięki ośrodkowi dostałem narzędzia do dalszego życia, żebym sobie radził z problemami w życiu. Dzięki ośrodkowi mam lepszy kontakt z rodziną, a szczególnie z mamą i potrafię okazać jej uczucia. Dzięki terapii nauczyłem się nazywać  uczucia, które są potrzebne w życiu, bo wtedy wiem co się dzieje zemną w danej chwili czy sytuacji . W ośrodku panuje bardzo miła atmosfera, która daje poczucie bezpieczeństwa. Miałem poczucie ciepła i przyjaźni z każdym mogłem się poczuć jak równy z równym. W ośrodku są bardzo mili terapeuci, którzy pokazali mi mój problem z nałogiem i pokazywali na co mam uważać na jakie żeczy i sytuacje. Będę bardzo miło wspominał pobyt w osrodku.

Dziękuje Wam Mirek.


Bardzo miła atmosfera, w szczególności pyszne jedzenie bardzo miłe kucharki. Dobry kontakt z terapeutami, bardzo dużo życzliwości i poczucia bezpieczeństwa. Bardzo podoba mi się zaangażowanie ze strony terapeutów w szczególności Pani Edytki.  Miła atmosfera, przemiła okolica dobrze rozplanowany czas.

Wojtek


Dobrze,  że trafiłem do ośrodka "Oaza". Pobyt tu uratował mnie od picia. Na terapii wiele rzeczy do mnie dotarło, wcześniej uciekałem od tego, jak raniłem swoich bliskich, zwłaszcza żonę i dzieci. Dziękuję dzieciom, że znalazły dla nas to miejsce. Do ośrodka przyjechałem razem z żoną, która była w stanie krytycznym z powodu picia, miała obustronne zapalenie płuc. Patryk z Jolą zapewnili nam bardzo dobrą opiekę medyczną, nie bez przesady mogę powiedzieć, że uratowali nam życie. Była tu dobra atmosfera, wszyscy wzajemnie sobie pomagali. Czułem się tutaj jak w zdrowym domu.

Olek R.


Jestem zadowolona, że wybrałam ośrodek „OAZA”
Przez okres 6 tygodni pogłębiłam wiedzę i sposoby radzenia sobie z moim nałogiem,
Nabrałam pewności siebie, wyciszyłam się.
Ośrodek „OAZA” jest ośrodkiem o wysokim standardzie, profesjonalną kadrą
terapeutyczną, dobrą opieką lekarską, wspaniałymi warunkami bytowymi i
domową kuchnią Marzenki.
Maria


Pozytywną i mocną stroną ośrodka są terapeutki  i ich bardzo dobre przygotowanie do pracy z nami pacjentami. Mam  na myśli te panie, które poznałem i poznawałem na częstych zajęciach. Są to Edyta i Ewelina . Ich sposoby pracy wzajemnie się uzupełniają. Mianowicie Edyta ze swoim analitycznym   i praktyczno-ćwiczeniowym sposobem prowadzenia zajęć odkrywa w nas słabe strony i pokazuje jak je wzmacniać. Uczy nas dochodzić do trzeźwości, wskazując po kolei drogi prowadzące do jej osiągnięcia. Jej wnikliwość, dobrze  pojęte znaczenie uwagi na istotne szczegóły pozwalają nam zedrzeć z siebie nałożoną przez lata uzależnień maskę, fałszywe wartości, kłamstwa i manipulację-do tej pory nie zawsze nawet świadome. Chwała Jej za to! Terapeutka Ewelina natomiast w sposób częściowo akademicki zapoznaje nas z niezbędnymi wiadomościami  teoretycznymi, które też są  potrzebne aby chcieć i umieć trzeźwieć. Wiedza, którą nam przekazuje Ewelina jest potrzebna, gdyż dzięki niej będziemy mieli większe szanse bronić się przed tą śmiertelną chorobą-uzależnieniem. Jeśli chodzi o personel poza terapeutyczny to jestem szczególnie pozytywnie zaskoczony uprzejmością Marzenki i Joli, często też Jacka. Szczególnie Marzence składam wielkie dzięki za jej ciepło, śmiech, pogodę ducha i dobroć. Jolkę po prostu mniej poznałem-ale sądzę,  że posiada podobne walory i zalety. Również ciepłe kontakty z personelem medycznym Maćkiem i Wiesią. Aha jeszcze sympatyczna Natalka-też fajna! Na koniec pragnę powiedzieć, że warunki socjalno-bytowe w „Oazie” są na dobrym czy bardzo dobrym poziomie. Bardzo smaczne i różnorodne posiłki, schludne czyste pokoje, niewielki ale fajny kompleks sportowy.

To wszystko sprawia, że czujemy się tutaj bezpiecznie, rodzinnie i dość komfortowo.

C.KOśrodek położony w cudownej okolicy-cisza, spokój i smaczne jedzonko są tylko dodatkiem. Kameralny charakter pozwala poczuć się jak w domu a atmosfera jaka tu panuje pomaga odnaleźć  bezpieczeństwo i komfort życia. 
Edyta.

Ośrodek jak żadne inne miejsce na ziemi pomógł mi,  i nadal pomaga  budować
poczucie własnej wartości. Nauczyłem się w nim jak być pokornym a nie upokarzanym,ale również jak  asertywnie bronić swojego zdania. Myślę, że jest to przewodnik do dalszego życia i radzenia sobie w nim.Wiem ,że doświadczenia nabyte w ośrodku będą owocować przez resztę mojego życia (nowego życia) I to jak je wykorzystam zależy tylko ode mnie.Na szczególną uwagę zasługują terapeuci, bardzo profesjonalnie przygotowani do pomocy osobą uzależnionym. A cicha spokojna wiejska atmosfera i kameralny charakter ośrodka tylko w tym pomagają.  Chciałby wszystkim przychylnym mi osobą, zarówno terapeutą jak i całej kadrze serdecznie podziękować za wsparcie i wspólnie spędzony czas.
MYŚLĘ, ŻE TRZYMAJĄC SIĘ KURCZOWA TEGO MIEJSCA MAM SZANSĘ NIE PIĆ

P.M AA

Ośrodek  położony w pięknej malowniczej miejscowości na Kujawach, dosłownie o kilkaset metrów oddalone jest jezioro,  spacery w czasie wolnym od zajęć to czas na przemyślenie i poukładanie dotychczasowego życia  mnie osobiście ośrodek nauczył odpowiedzialności i radzenia sobie w życiu na trzeźwo, bez konieczności sięgania po alkohol. Jestem teraz innym człowiekiem, to w ośrodku dowiedziałem się kim jestem i dokąd zmierzam. Terapeuci w OAZIE to mili i przyjaźni ludzie to oni pokazują jak żyć i nie pić, jak z pełnym spokojem rozwiązywać problemy dnia codziennego. A wyżywienie to poezja sama w sobie, dziewczyny gotują tak smacznie, że nie sposób się oprzeć atmosfera jaka tu panuje przypomina mi mój dom z dzieciństwa. Z całego serca dziękuje właścicielom ośrodka za stworzenie OAZY dla zagubionego wędrowca.

J.W. AA


Ujmując krótko w moim uznaniu ośrodek "OAZA" to idealne miejsce na terapie uzależnień.Co prawda nie mam porównania jeśli chodzi o prywatne ośrodki, ale atmosferę, która tu panuje można nazwać rodzinną i na pewno bije na głowę sytuację którą można spotkać w ośrodkach państwowych.Poznałem wzorowo dobraną kadrę terapeutyczną, także reszta pracowników obsługi zasługuje na szczególne podziękowania-to Oni zapewnili pierwszorzędne warunki pobytu. Całości dopełnia nowoczesny i elegancki wygląd ośrodka. Chciałbym polecić to miejsce na rozpoczęcie drogi ku trzeźwemu życiu.

Marek Narkoman.


Przyjechałem do ośrodka „OAZA” z bagażem wieloletniego picia, rozwalonego życia w części wypełnionego wzlotami, lecz przede wszystkim osobistymi porażkami, dramatami rodzinnymi, zdrowotnymi i społecznymi, ale z nadzieją, że mi pomożecie zrozumieć, że istnieje możliwość przestawienia zwrotnicy życia na właściwy tor. Pobyt w ośrodku i terapia uświadomiły mi, że taka możliwość jest i istnieje i, że można wrócić na ten właściwy tor. To dzięki terapeutom ich zaangażowaniu i wysiłkom w pracy nad moim uzależnieniem dojrzałem do świadomości, że otwiera się przede mną możliwość zdrowego życia dla którego warto poświęcić się w walce z codziennością i trudnościami. Doskonała rodzinna atmosfera panująca w ośrodku, życzliwość, spokój a także stanowczość personelu w realizowaniu planu terapii w stosunku do leczących się pozwala przetrwać trudne momenty i chwile zwątpienia w trzeźwieniu. Terapia poprzez cykl zajęć umocniła moją osobowość zachwianą pewność i wiarę w siebie co jest doskonałym fundamentem na lata trzeźwienia. Wiem, że w każdej chwili kryzysu i zagubienia się można liczyć na wsparcie terapeutów jak i całego ośrodka.

Odnalazłem poczucie własnej wartości.

PRZEMO


Ośrodek „OAZA” wprowadził mnie na drogę ku trzeźwieniu pokazał mi poprzez terapie sposoby i możliwości życia w trzeźwości, które mam nadzieje skutecznie wykorzystywać w moim życiu. Tu w ośrodku otrzymałem także wyciszenie, spokój, czyli to co pomagało mi w pracy nad moją osobowością oraz w zrozumieniu siebie. Same zajęcia terapeutyczne pozwoliły mi zrozumieć chorobę alkoholową i jej mechanizmy co w połączeniu z ćwiczeniami na zajęciach uzbroiły mnie dobre narzędzia potrzebne w nowym trzeźwym życiu.

ZBYSZKO

List referencyjny
List polecający
Podziękowania
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Rzetelna firma

Prywatny Ośrodek Terapii
Uzależnień OAZA

87-850 Choceń Ługowiska 1
Kom.: 883 95 70 70, 530 18 70 70
Tel.: 54 233 70 70
E-mail: info@osrodek-oaza.pl

Wirtualny Spacer


Możliwość rozłożenia płatności
na raty! Partner firmy:


> Informacje o przetwarzaniu danych <

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Wycieczki fakultatywne